Şikayet

Ürünler Well - Being Dünyası Yüzmek

floaten_940x400.jpg
Kökü çok eskilere dayanan yeni "Nahho" yüzme teknesi. EOOS tasarım grubunun en iyi yaptığı şey eski modellerden yola çıkarak yeni tasarımlar hazırlamak. Şiirsel analizler uygulayarak ilhamlarını ileri teknoloji ürünlerine dönüştürüyorlar. Bu yaklaşım sonucunda güçlü duygusal çekiciliği olan çeşitli banyo zindelik ürünleri ortaya çıktı. En yeni tasarımları banyo üreticisi Duravit için hazırladıkları "Nahho" yüzme teknesi. Bu yeni ürün zindeliğin daima özel bir hareketle beraber geldiği EOOS geleneğini takip ediyor.
floaten_540x250.jpg
Küvete uzanın ve kendiniz suya bırakın

Bu defa, bu hareket bir kanadı açarak kendini yepyeni bir banyo deneyimine, yüzmeye bırakmayı içeriyor. Kullanıcı tam bir gevşeme haline geçerken ağırlıksızlık hissinin keyfini çıkarabiliyor.
floaten_220.jpg
Nahho küvetin özel yastığı
"Nahho" adı bu deneyimi içine alma amacında. Bu kelime Eski Saf Almancada "ağaç kütüğünden kano" anlamındaki bir sözcükten türetilmiş. Bir küvette sanki bir kanodaymış gibi yüzebilmek için özel şartların sağlanması gerek. En önemli ön şart tamamen gevşemiş, başka bir deyişle, tamamen uzanmış durumda olmak. Bunun için, Nahho’da “ormancı” boyunluğundan ilham alınarak yapılmış özel bir kafa yastığı var. "Ormancı" uyurken başı yerden yüksekte tutmak ve zararlılardan ve haşerelerden korunmak için eski zamanlarda Etiyopya’da kullanıyordu. Tasarımcılar bu eski modele dayanarak, banyodaki kişinin boynunu organik bir eğimle nazikçe kavrayan, böylece gövdeyi suyun üstünde tutan modern bir ormancı tasarladı. Kulaklarının suya girmesini tercih edenler ormancının alt kısmını çıkararak küvete biraz daha dalabilir. Özel geliştirilmiş bir ses modülü de işitsel keyfinizi tamamlar.

floaten_540x250_2.jpg
Su altında ve üstünde müzik keyfi

Ses modülünde MP3 çalar ya da cep telefonu gibi bir ses kaynağıyla bağlantı kurmak ve şarkı ve ses düzeyi seçimini yapmak için Bluetooth kullanılır. Böylece müziği çalıştırma amaçlı unsurlarla küvetin tasarımı bozulmamış olur. Küvetin kendisi de yankılayıcı gövde görevi görür. Ses, küvetin yapısındaki ses dönüştürücüler aracılığıyla iletilir. Böylece Nahho suyun üstünde ve altında, sesten ve müzikten en iyi şekilde keyif almanızı sağlar. Böyle yüzer halde suda uzanmış olarak arka planda hafif bir müzik dinlemek mutlak gevşemeyi sağlamanın mükemmel yoludur. Günbatımı ışığının sudaki davetkar oyununu özleyenler nazik ve dolaylı aydınlatmadan büyük zevk alacaktır. Son şart ise tam anlamıyla dinlendirici bir ortam olmasıdır. Bu amaçla, armatürler, şelale musluğu veya spot lambaları gibi teknik unsurlar beyaz ya da mat grafit renkte bitirilmiş bir mobilya kanadının arkasına gizlenmiştir. Her şeyden huzur ve sükunet yayılmaktadır...

Duravit'ten yüzdüren küvet


Daha fazla Well-Being


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS