Şikayet

Ürünler Well - Being Dünyası Buhar Banyosu

dampfdusche_titel_940x400.jpg
Gevşetici, kan dolaşımına karşı nazik, sağlıklı… Buharlı duşlar eski çağlardan bu yana kullanılıyor olmasına şaşmamalı. Buharda faydalı şekilde ter atma eski çağlardan beri uygulanan bir yöntem. Önce Yunanistan’da, sonra hamamı banyo kültürünün vazgeçilmezi olarak kullanan Romalılar tarafından kullanıldı. Buhar banyosu buradan doğuya geçmiş ve orada tekrar canlanarak Türk hamamı ve Rus banyosu adıyla en popüler halini almış. Buhar banyosundaki sıcaklıklar 40°C ile 50°C arasında değişir ve kuru saunadan farklı olarak, havadaki nem oranı çok yüksek olup %100’e yakındır. Buhar banyoları popüler olduğu kadar sağlıklıdır da. Isı ve nem kasları gevşetir ve nispeten düşük sıcaklık sayesinde dolaşım sistemi de aşırı zorlanmaz.
st.trop_220.jpg
“St.Trop” zeminde bir metrekareden daha fazla bir alan kaplamaz.
Philippe Starck Duravit için “St. Trop”u tasarladı.
"İyi bir fikir bulacak kadar şanslıysanız, bunu paylaşmak da görevinizdir," diyor başarılı tasarımcı sıfatını hak eden Philippe Starck. Tasarımcının şu aralar paylaşmakta olduğu çok özel fikir ise banyo üreticisi Duravit için tasarladığı yeni bir buhar duşu.


Bir tasarım fikri olarak artistik motif
Bu buhar duşunun “St.Trop” adı verilen kare biçimli pürüzsüz gövdesi zeminde en fazla bir metrekare alan kaplar. Temelde basit olan bu tasarım Starck’a özel bir ilham atılımı için sıçrama tahtası sağladı. Kapısı büyük ölçekli bir tabloyu süsleyen bir çerçeveye benziyor. Beyaz fon tuvali oluşturuyor. Duş alan kişi motifi meydana getirerek, bir doğal güzellik eseri oluşturuyor. Artistik temayı devam ettiren, ısıya dirençli malzemeden mamul tabure ise tek başına bir heykel.

Tam teşekküllü duş ve güçlü buhar banyosu
Tasarım fikrinin basit ama etkili karakteri duşun içindeki özelliklere de yansıyor.
Lüks bir havai duşla tamamlanan Starck armatürleri günlük kullanım için tam teşekküllü bir duş meydana getiriyor. Kumanda panosu maksimum gevşemeyi sağlayan güçlü bir buhar banyosunu çalıştırıyor. Sadece bir düğmeye basılarak %100 nem ortamında sıcaklık 42°C ile 50°C arasına yükseliyor. Buhar banyosunun keyfi 20 dakika sürecek şekilde ayarlı. Aydınlatma üst taraftaki bir ışık şeridiyle sağlanıyor. Bu konforun her banyoyla sorunsuzca bütünleşebilmesi için, "Resim çerçevesi" Duravit mobilya serisinde kullanılan 27 mobilya rengi seçeneği bulunmaktadır.

Duravit Buhar Duşları


Daha fazla well-being


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS