Şikayet

Ürünler Banyo fikirleri Sauna

inipi_940x400.jpg

ASIRLIK BİR RİTÜELİ TEMEL ALAN MODERN TER LOCASI. "INIPI" – DURAVIT’TEN İLK SAUNA. Taşlar ateşin üzerinde ısıtılır ve geyik boynuzuyla çadırın içine taşınır. Daha sonra taşların üzerine su dökülerek sıcak buhar elde edilir. Bu Kuzey Amerika kızılderililerinin törenle temizlenmek ve fiziksel zindeliğe kavuşmak için yaptığı karmaşık bir ritüelin sadece bir bölümüdür. Bu ritüele “Inipi” adı verilir ve Lakota Kızılderililerinin dilinde bu eski ve kutsal bir arınma törenidir.

Viyana merkezli tasarım grubu EOOS’un gücü eski paradigmaların uzun ömürlü enerjisini başarılı yeniliklere dönüştürme yeteneğinden gelmiştir. Burada da, Duravit’in ilk saunası olan “Inipi”nin ardındaki tasarım için törensel ter locasından ilham alındı. Kilerin sınırlarını aşarak saunayı evin yeni alanlarına taşıyan Inipi nihai zindelik banyosu kavramını temsil eder.

inipi_fernbedienung_220.jpg
Çeşitli sauna programlarının keyfini çıkarın
Yerinde bir seçimle “Inipi” adı verilen Duravit saunasında gevşetici bir seans da gösterge ekranı olan bir uzaktan kumanda biçimindeki bir taşla başlar. Bu kumanda tüm fonksiyonları, sıcaklığı, havadaki nemi ve renkli ışığı ve sesi çalıştırmak ve ayarlamak için kullanılır. Kullanıcının favori ayar kombinasyonları da kişiselleştirilmiş kullanıcı profilleri olarak kaydedilebilir. Ayrıca, önceden belirlenmiş senaryolar da değişiklik olarak seçilebilir. “Jungle,” “Desert,” “Asia”, “Mediterranea” ya da “Indian” ayarlarının etkileri sadece havadaki nem ve sıcaklık olarak değil, uygun ses düzeyleri açısından da hissedilir. Bu şekilde, modern ter locası kullanıcıları günlük yaşamın streslerinden çok uzakta, başka bir dünyaya götürür.


Gizlenmiş teknoloji
Bu çok yönlü fonksiyonların ardındaki teknoloji sauna kullanıcısından tamamen gizlidir. Tüm üniteler Inipi’nin yan duvarının bir uzantısında yer alan bir ahşap panelin ardına tamamen gizlenmiş durumdaki dışa çekilen bir taşıyıcı üzerine montelidir. Sonuç olarak, kumanda sistemi, havalandırma üniteli ısıtıcı ve buharlaştırıcı daima erişilebilir durumdadır ama asla göze görünmez. Görünen tek şey ön tarafta küçük bir ahşap kapaktır ve bu da açılarak, gerçekte sıkıca sabitlenmiş bir işletme unsuru olan ikinci bir “taşı” ortaya çıkarır. Bu taş, içinde aynı zamanda bir AUX bağlantı barındırır ve ilgili tertibat için raf görevi görür. Ayrıca, su dökme modülünün su kabı da buraya konur. Su dökme modülünü kullanmak kolaydır! Kullanıcının yapacağı tek şey kabı çevirerek çıkarmak, kireci alınmış veya damıtılmış suyla doldurmak ve “taşın” üzerindeki doğru düğmeye basarak buharı harekete geçirmektir. Düğmeye basıldıktan sonra, ısıtılan hava yan duvarın içinde hemen yükselmeye başlar ve kabine girmeden önce bir ısı çıkış ızgarasından geçer. Buna özel bir su bağlantısı gerekmez.

inipi_zeichnung_540.jpg

designer_eoos_inipi_220px.jpg
Atmosferik arka duvar
Inipi’nin gizlenmiş teknolojisi sayesinde, dolabın kendisinin olağandışı şeffaf bir görsel tasarımı vardır. Inipi ön ve arka tarafı sırlanmış, sağlam bir ahşap çerçeve üzerine kuruludur. LED şeritli ışıklar arkadaki cam duvarı alt taraftan aydınlatarak atmosferik bir ışık duvarı haline getirir. Buradan yayılan ışık yoğunluk bakımından rakipsizdir. Kullanıcılar rahatça arkaya yaslanabilir ve oturma elemanlarıyla görsel paralellik sağlayan yatay ahşap sıralarda istirahat edebilir. İki sıra halinde düzenlenmiş olan bu banklar rahatça üzerine oturulacak ya da yatılacak kadar geniştir. İlave unsurlar kullanılarak, her iki düzeyde kesintisiz bir uzanma alanı oluşturmak mümkündür. Tamamlayıcı kafa dayanaklarına benzer biçimde, tüm unsurlar hafif toz ağacından mamuldür.


inipi_220.jpg
"Solo" ve "Ama" nın ardındaki kompakt konsept
Duravit bütün unsurları fazla yer kaplamayacak şekilde geliştirdi. Inipi’de iki kişi için yeterli yer vardır ve eğer “solo” çeşidi seçilirse; boyutları sadece 235x117 cm (92 1/2”x46 1/8”) ve yüksekliği de 222 cm’dir (87 3/8”). Bunun alternatifi “Inipi Ama”dır. “Ama” kelimesi “ıslak” anlamına gelir ve ister ünitenin ön tarafına ister iki tarafın bir uzantısı olarak monte edilebilen kaliteli bir duşu ifade eder. Gerekirse, ön tarafın montajı ahşap bir platformla tamamlanır. Sırlı duşta Hansgrohe tasarımı olan armatürler bulunur: yağmurlu duş başlığı, standart ve Kneipp fonksiyonları olan elde taşınan sprey ve ideal bir kaplıca deneyimine son noktayı koyan tek bir armatür.


Birleştirici bir unsur olarak ahşap
inipi_frau_220.jpg
Ahşap çerçeve de banyoyla ve yaşam alanıyla mükemmel bağlantıyı sağlar. Ahşap banyodaki birleştirici unsurdur ve seramiği, banyo mobilyasını, küvetleri, duşlukları ve ayrıca saunayı bir araya getirerek uyumlu bir takım oluşturur. Bunlar ister parlak beyazla isterse Ağartılmış Meşe, Kiraz , Amerikan Kiraz Kerestesi, Amerikan Cevizi, Dişbudak, Gül Ağacı, Abanoz ya da Macassar ile bitirilmiş olsun, tüm unsurlar pürüzsüz bir koordinasyon içindedir. Bu detaylar bir araya gelerek banyonun nihai bir özel spa’ya dönüşmei için gereken ortamı hazırlar.

Ticareti ve sıhhi tesisat bayilerini desteklemek için, Inipi’nin komponentleri prefabrikedir. Her şey paletler üzerinde teslim edilir. Ünitenin tamamı bir gardıropla aşağı yukarı aynı şekilde monte edilir. Bir asistanla beraber çalışan deneyimli bir montajcıya bu işlem için en fazla dört saat yeterli olur.


Daha Fazlası


Daha fazla banyo fikirleri


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS