Şikayet

Hizmetler SSS

Akrilik küvet/duş teknesi onarılabilir mi?
Evet, örneğin # 790 30 2000 00 00 00
Duravit akrilik bakım malzemesiyle onarılabilir
İçindekiler
1 şişe akrilik bakım malzemesi, 50 ml
1 kutu zımpara macunu, 50 ml
1 kutu cila pastası, 50 ml
1 parlatma bezi
1 ıslak zımpara, çeşitli tanecik boyutlarında
(600/800/1200)

Çiziklerin ve aşınma izlerinin yok edilmesi
Çizikleri ve aşınma izlerini hafif bir temizlik maddesiyle temizleyin. Derin çizikler veya yanık izleri önce, kaba kağıttan (600 grit) ince kağıda (1200 grit) geçilerek ıslak zımparayla giderilmelidir. İnce zımparaya geçmeden önce yüzeydeki zımpara artıklarını ıslak bezle mutlaka silin.

Malzemeyi bilemek için, verilen zımpara macununu ve bezi kullanın. Cila pastası ve bezle akriliğin cilalanıp oldukça parlatılması mümkün.
Bunun için birkaç kez uğraşmanız gerekebilir.

Cilalama tekerleği olan elektronik cila makinesi kullanmayın. Bu şekilde, cilalanan yüzey çok ısınabilir. Bu da malzemede gerilime ve kusurlara yol açabilir. Banyonun akrilik bakım malzemesiyle temizlenmesi

DURAVIT akrilik bakım malzemesini ham pamukla veya temizlik beziyle ıslak akrilik yüzeye ve armatürlere uygulayın, 5 ile 10 dakika kadar etki etmesini bekleyin, sonra ılık suyla yıkayın. Son olarak temizlik beziyle parlatın.

Darbe hasarı (lavaboya parfüm şişesi düşürme ve benzeri) onarılabilir mi?
Hayır, görüntüdeki hasar kalıcı olur.

Seramik bir yüzey üretimden sonra değiştirilebilir mi?
Hayır. Seramik bir ürün fırınlandıktan sonra önemli oranda dış kuvvet uygulanmaksızın değiştirilemez.

Seramik malzemenin ne tür özellikleri vardır?
Yüksek mekanik direnç, değişmeyen malzeme, eskimeyen, cam sertliğinde sızdırmaz yüzey.
Güneş ışığına dayanıklı, sıcağa ve soğuğa dayanıklı, rengi bozulmaz, korozyona uğramaz, ateşe ve yanan sigaralara dirençli, aşınmaz ve çizilmez (Wondergliss HARİÇ), boyutları sabittir, kokusu ve tadı yoktur.

Seramik yüzeyde çatlaklar ve kılcallar?
Metal aşınmaları genellikle çatlak olarak tanımlanır. Wondergliss olmayan klozetlerde bunu aşındırıcı temizleyiciler ile giderebilirsiniz.

Seramik yüzeylerdeki inatçı kir veya kireç nasıl temizlenir?
Temizlik malzemesinin iyice işlemesini bekleyin. Sorunlu bölgeleri temizlik sıvısıyla ıslatın (mümkünse sıvıyı bir beze dökerek) ve birkaç saat bekleyin. Bu şekilde kir çok kolay temizlenir.
Köpük tipli temizlik maddelerinin pürüzsüz ve dikey yüzeylerde sıvı temizleyicilerden daha uzun süre kalma gibi bir avantajı vardır. Köpük doğrudan klozet kenarının altına da püskürtülebilir. Böylece kireç, bakteri ve mikroplar güvenle temizlenir.

Suyun banyo mobilyalarına zararı yok mudur?
Hayır, mobilyalar banyoya uygundur ve normal nem düzeylerinden etkilenmez. Ahşap (melamin) tezgah üstlerinde su bırakmamak gerekir.
Duş aldıktan ya da banyo yaptıktan sonra mobilyayı kuru bir bezle çabucak silmenizi ve – pencere yoksa bile odayı fan ile havalandırmanızı öneririz.

Klozet oturağım sarımsı görünüyor.
Duravit klozet oturağınızın / pisuvar kapağınızın uzun süre bozulmaması için, aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:
1) Menteşeler dahil tesisatı ılık su ve zararsız bir deterjanla düzenli olarak temizleyin. Sonra da silip kurulayın.
2) Yakıcı veya oyucu maddeler kullanmayın.
3) Montaj parçalarını ince bir tabaka renksiz mobilya cilası ile koruyun.
4) Montajparçaları ve menteşeler klozet temizleme maddelerine temas etmemelidir. Klozet temizleme maddelerini kullanırken lütfen kapağı ve oturağı/pisuvar kapağını kaldırın ve klozetteki/pisuvardaki temizlik maddesini tamamen durulayana kadar indirmeyin, çünkü temizleyicinin buharları parlak yüzeyine zarar verebilir.

Pisuvar ve klozetlerde zorlu kireç izleri mi var? Çoğu zaman su akışının şikayet konusudur.
Bütün sularda kireç doğal olarak bulunur. Bu kireç buharlaşma nedeniyle seramiğin yüzeyine yerleşebilir. Başta çok azdır ama kir ve sudaki minerallerle beraber giderek arttığını görürsünüz.
Günlerdir ya da aylardır biriken kirleri bir tutamla temizleyemezsiniz. Söz konusu bölgeye temizlik maddesi içeren bir bez koyarak birkaç gün bırakmanızı öneririz. Sertleşen kireç yumuşar ve bir tuvalet fırçasıyla sökülüp atılabilir. WonderGliss içermeyen ürünlerdeki kireç de aşındırıcı bir temizlik maddesi veya tıraş bıçağıyla sökülebilir.
Temizlik maddesini daha uzun süre kullanırsanız sifondaki kirleri de sökebilirsiniz. Bundan önce, tuvalet fırçasıyla sifondaki suyu atmanız gerekir.Facebook
Twitter
Pinterest
RSS