Şikayet

Duravit ve Çevre Duravit ve Çevre Yeşil Banyolar

warum_green_940x400.jpg
YEŞİL BANYO. Banyo uzun zamandır sizi hoş karşılayan bir bütünün parçası olmuş durumda;
tazelenebileceğiniz, gevşeyebileceğiniz ve tek kelimeyle iyi hissedebileceğiniz bir yer. Ancak, bunun kapsamına “doğa” hakkında bilgi sahbi olmak da giriyor. Peki bu ürünler ne derece sürdürülebilir ve çevreyle dost? 
Geliştirme safhasından malzemelerin seçimine ve üretime kadar, Duravit tüm dikkatini çevresel sürdürülebilirliğe vermektedir.

Bu konu kaynaklardan tasarruf eden üretimle başlar ve bunun kapsamına suyu işleme ve ısıyı geri kazanma süreçleri girer. Ürünlerin kendisi sudan tasarruf sağlar. Duravit yeni ürünlerde bile çevre üzerindeki olası etkiyi ve çevreyle uyumluluğu dikkate alır.

Her defasında duş almak zorunda değilsiniz. Duravit, boş alanı en iyi şekilde kullanarak su kaynaklarımızı mümkün olan her şekilde koruyan küvetlerle, suçluluk hissetmeden banyo yapmanın mümkün olup olmadığı sorusuna akıllı cevaplar verir.


green_bathroom_voegel_220x130.jpg
Örneğin; Paiova küvetin iç tarafı minimum su tüketimiyle maksimum banyo keyfi sağlayacak şekilde ergonomik ve akıllıca biçimlenmiştir.

Su hayattır
Duravit, Alman Sanitasyon, Isınma ve İklimlendirme Derneği’nin (ZVSHK) bütün ülkelerden insanları uluslararası afiş yarışmasına katılmaya davet ettiği “Su Hayattır” projesinin ana sponsoru. Bu yarışmanın amacı hem genç nesillerin dünyamıza karşı sorumluluk duygusundan kendi paylarını almaya hazır olduğunu göstermek, hem de daha önemlisi, “Su Hayattır” mesajını dünya çapındaki sergiler aracılığıyla geniş bir kesime duyurmak. ‘Temiz su hakkı’nın Birleşmiş Milletler Genel Meclisi tarafından 28 Temmuz 2010 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine dahil edilmesiyle bu konu daha da önemi kazandı.


Duravit ve Çevre


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS