Şikayet

Duravit ve Çevre Duravit ve Çevre Sürdürülebilirlik?

nachhaltigkeit_landschaft_huegel_620.jpg
Duravit CEO’su, birçok ülkede, teknolojik gelişmelerin yakın zamanda “kaynakların nasıl daha akıllıca ve daha verimli kullanılacağı konusunda daha fazla yenilikçi düşünce gerektireceğinden” emin. Duravit bu nedenle mevcut yasal gerekliliklerin ötesine geçmeyi ve kaynak verimlilğine proaktif katkıda bulunarak faaliyetlerinin çevreye etkisini azaltmayı beyan edilmiş bir firma politikası haline getirdi. Buradaki düsturu; “Öncelikle atık üretmekten kaçınmak”. Ürün geliştirme seviyesinden itibaren, Duravit üretim ve kullanımdaki bütün aşamaların çevreye etkisini dikkate alır ve kaynakları daha verimli kullanmanın yollarını arar. Atıktan kaçınmak mümkün değilse, tekrar kullanılması veya geri dönüştürülmesi planlanır. Kook şöyle diyor, “Amacımız mümkün olan her yerde her şeyi üretim döngüsüne iade etmek”. Ayrıca bütün bu tedbirlerin firma için ekonomik açıdan da çok anlamlı olduğunu vurguluyor: “Bu tedbirleri sadece çevrecilik açısından güvenilir olmak için almıyoruz, bunlar aynı zamanda ekonomik olarak uygulanabilir olmak zorunda. Uzun vadede kullanımda kalabileceklerinden emin olmamız gerek.” Bu da, daha geniş çaplı politik müzakerelerden bağımsız olarak, kendi faaliyet yelpazesi kapsamında sürdürülebilirlik yolunda olumlu adımlar atan firmaların uyguladığı sürdürülebilir bir yaklaşım.

Hiçbir detay önemsiz değildir
Kural olarak, üretim atığı ayrılır ve geri kazanılabilen malzemeler ayrı kategoriler halinde fabrikada presle sıkıştırılarak imha edilmeye ve geri dönüştürülmeye uygun hale getirilir. Ancak, küçük teknik detayların bile önemli etkisi vardır… Sıkıştırılmış hava tesisinin sistematik optimizasyonu üretim sürecinde enerjiden büyük tasarruf sağlar.

Sürdürülebilen Biçimler
nachhaltigkeit_waschtisch_logo_220.jpg
“Tasarım için tasarım” Duravit için de tasarımcılarımız için de söz konusu olamaz. Bunun nedeni iyi tasarımın sadece görünümle sınırlı olmaması, aynı zamanda pratikliği ve sürdürülebilirliği de içermesidir. Bu durum kullanılan malzemelerde ve biçimde eşit olarak geçerlidir. Sonuçta, son kullanma tarihi olan bir tasarımı kim ister? İşte bu nedenle Duravit bütün ürünlerinde ve serilerinde modaya uygun olan değil, zamandan bağımsız olarak modern olan biçimler sunar.

Mavi Sorumluluk 

Duravit ve Çevre


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS