Şikayet

Duravit ve Çevre Duravit ve Çevre Neden "Yeşil"?

green_hr-kook_140.jpg
Duravit grup CEO, Franz Kook
Önde gelen banyo tasarımlarıyla uluslararası üne sahip olan ve bugün tüm dünyada 90 ülkede iş yapan Duravit AG 190 yıldan uzun bir süre önce Kara Ormanın tam ortasında kuruldu. Köklerinin bu muhteşem doğal manzarada olması firmanın geçmişini ve ideolojisini derinden etkiledi. Malzemelerin seçiminde, üretim süreçlerinde, kaynakların ve geri dönüşümün kullanılmasında ve işyerinin düzenlenmesinde çevre üzerindeki etkilerin dikkate alınması en baştan itibaren Duravit’in felsefesinin ayrılmaz bir parçası oldu. Grup CEO’su Franz Kook’un dediği gibi: “Sağlıklı bir çevre en değerli varlığımızdır ve tüm çabalarımız bunu elimizden geldiği kadar koruyup kollama hedefine yönelik olmalıdır. Su, hava, toprak – bunların tümü yaşam kaltesini sürdürmek için şart ve hatta insanoğlu için hayatın ta kendisi.” İster kullanım sırasında sudan tasarruf sağlayan ürünler, isterse kaynak kullanımını en aza indiren imalat süreçleri kanalıyla olsun, “çevreci”düşünce firmanın yaptığı her şeye aşılanmış durumda.see_mit_happy_d_220.jpg
Çevreye olan bağlılığının bir kanıtı olarak Duravit AG, ISO 14001 çevre dostu bir kuruluş olarak sertifikasına sahiptir.
Bölgesel
Muazzam gücümüzün kaynaklarından biri de geliştirmeye devam ettiğimiz derin köklerimiz. Bir doğa rezervi ve Almanya’nın en büyük doğal parkı olan Kara Ormanın bir ortağı ve sponsoru konumundaki Duravit için doğayla uyum içinde yaşamak daima dünyanın en doğal şeyi olagelmiştir.

Çevre Duyarlılığımız
Tuzla’da 3.500 metrekarelik alan üzerinde aktif olarak taze hava üreten beş yüz çam ağacı yetişmektedir. Bu arazi şimdi Duravit Türkiye’ye aittir. Duravit personeli ağaçların dikilmesinde seve seve görev almıştır. Bu yeni dikim alanına „Duravit Hatıra Ormanı “ adı verilmiştir.

Ne Yapabiliriz? 

Duravit ve Çevre


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS