Şikayet

Şirket Fuar & Etkinlikler Duravit Design Days

design_days_2011_940x400.jpg
Duravit Tasarım Günleri
Hornberg’de büyülü günler. ISH lider uluslararası ticaret fuarına yaklaşılırken, Duravit dört günlük ayrıcalıklı bir olayın perdesini açtı ve bu yılın yeni ürünlerini dünyanın 50 ülkesinden gelen müşteriler, gazeteciler, mimarlar ve planlamacılar dahil 1.700 kişiye tanıttı. İllüzyonist Jean Garin yeni ürünleri kendine has benzersiz bir yöntemle sundu:

jean_garin_darling_new_220x130.jpg
Görüntü ve gerçekliğin bir karışımı olan bir performans sergiledi ve yeni ürünlere ortam hazırlamak için gerçek ürün bilgisiyle etkileşim içinde olan “büyülü” bilgisayar animasyonları kullandı. Önemli bir nokta da Duravit için yeni ürünler hazırlayan tasarımcıların orada hazır bulunarak tasarımlarını kendilerinin tanıtmasıydı. 


14_neue_design_projekte_franz_kook_220.jpg
Yönetim Kurulu Başkanı Franz Kook ise şöyle diyor: “İlk defa, yeni banyo kavramlarından oluşan böyle bir ‘filomuz’ oldu. Oldukça kapsamlı birtakım araştırmalar yaptık ve ünlü uluslararası tasarımcılarla beraber, tarza yeni bir yön getiren ve sadece lüks sektöre hitap etmeyen kavramlar geliştirdik.” Toplamda 14 yeni proje var ve bunlara dört yeni tasarım çizgisi dahil.

Kook, Duravit’teki gelişim hızının firmayı rakiplerinden ayırt etmekte ve firmanın gelecekteki başarısında önemli bir ön şart olduğuna inanıyordu.

Sunulan yeni ürünler bu serinin çeşitliliğini hiç olmadığı kadar öne çıkarıyor. Örneğin, yeni ürün yelpazesi sadece Duravit’in ilk gösterişli serisini değil, aynı zamanda tasarım bakımından daima yüksek katma değerle bir arada olmuş popüler bir seriyi içeriyor. ya


Esplanade - Sergei Tchoban

sergei_tchoban_540.jpg

Duravit, Esplanade banyo serisini Alman-Rus mimar Sergei Tchoban ile işbirliği yaparak geliştirdi. Bu seri çağdaş zenginliği temsil ediyor ve havalı değil ama geniş ve keyifli ve modern, kozmopolit bir hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış. “Çağdaş zenginlik ayakların yerden kesilmesine izin vermeden kendine biraz daha fazla imkan tanımaktır.”

Onto - Matteo Thun

matteo_thun_540.jpg

Tasarımcı Matteo Thun, Onto ile ekonominin güzelliğini vurguladı ve bu nedenle özellikle ticari sektörü hedef alan komple banyo serisi hazırladı. Vitrifiye, ön tarafta aşağı doğru narin bir açı yaparak sona eren ve lavaboyu nazik bir eğriyle çevreleyen ahşap tezgah için bir taşıyıcı görevi görüyor. Bu da yeni ve dinamik bir karakter yaratıyor. Ayrıca, Onto hızlı ve kolay montaj imkanı sağlıyor ve montaj ve temizlik sürelerini kısaltıyor.

Darling New - Sieger Design

michael_sieger_540.jpg

Darling serisi Sieger Design ile yapılan uzun vadeli ortaklığın bir sonucu olarak 1994 yılında ortaya çıktı. Bunun ardında yatan az maliyetle bol tasarım fikri çok fazla rağbet görecekti. 2011 yılında, uyumlu dairesel biçime sahip Darling New serisi kendi zamanının zirvesindedir. Yeni görsel tema vitrifiyelerde, banyo mobilyasında ve küvetlerde göze çarpan narin kenardır. Mobilya ön cephelerinin canlı renkleri ve küvetlerin geniş kenarları sayesinde Darling New kolayca tanınır.

Open Space, Nahho ve Paiova yekpare - EOOS

martin_bergmann_open_space_540.jpg

Geçmişte, EOOS tasarım grubu Duravit için zindelik alanında çok duygusal ürünler hazırladı. Bunlar banyo yapan kişiye suda gevşeme ve yüzme imkanı tanırken, yeni ses modülü suyun hem üzerinde, hem altında özellikle keyif veren bir ses ve müzik deneyimi yaşatıyor.

Open Space kaliteli bir köşe duşunun muslukları ve duş başlıklarını en uygun şekilde saklayan gizli bir duvar kaplamasına dönüşümünü temsil ediyor. Yarı şeffaf ya da aynalı olabilen iki cam kapı parlak bir krom çerçeve ile çevrelenmiş. Duş aldıktan sonra, bunlar katlanıp duvara dayanarak daha fazla boş alan oluşturulabiliyor.

EOOS’un yeni ürünlerinden biri de iki kişinin yan yana banyo yapmasını sağlayan Paiova küvetin bir çeşidi; gelişmiş akrilik teknolojisi sayesinde, bunun ikizkenar yamuk biçimi tek bir bloktan yapılabiliyor ve evrensel kapaklar da küvetleri konforlu dinlenme yerlerine dönüştürüyor.

St. Trop, Starck 1 ve Starck 2 yenilikler - Philippe Starck

philippe_starck_540.jpg

Philippe Starck Hornberg merkezli bu firma için tasarımlarına devam ediyor… Uzun zamandır tartışmasız bir banyo klasiği haline gelmiş olan 1994 Starck 1 banyo serisini, uyumlu mobilyalarla, tezgahlı lavabo olarak da piyasada bulunan yuvarlak, kare ve tri-oval biçimli yeni lavaboları da içerecek şekilde genişletti. Efsanevi “kova”da geometrik değişiklikler yaptı. Yeni uyumlu vitrifiyelerle silindir ya da küboid biçiminde olan iç kısımlar bolca depolama yeri oluşturuyor. Starck aynayı ve aynalı dolabı bir ışık karesiyle yeniden tanımladı. Starck 2 programı yeni tezgahlı lavaboları ve yanlardan kapalı olan yepyeni tuvalet ve bideleri içerecek şekilde genişletildi.

Ancak, sanki bu kadarı yetmezmiş gibi, Philippe Starck ürünü yeni St. Trop buharlı duşla sadece bir metrekare alanda keyifle duş almak mümkün ve bu ürün aynı zamanda görsel olarak çarpıcı. Kapısı bir çerçeveye benziyor ve duş alan kişi de bunun motifini oluşturuyor. Baş hizasındaki duş ve güçlü buhar banyosu özellikle gevşemeyi sağlıyor ve ısıya dirençli malzemeden yapılmış davetkar tabure de kendi başına bir heykel gibi.

SensoWash iş alanının konusu klozet hijyeninin çağdaş biçimi. Duravit ve Philippe Starck işbirliği yaparak çarpıcı tasarımı ve duş konforunu eşit ölçülerde öne süren SensoWash Starck elektronik kapağı üretti. Duravit’in Asya, Avrupa ve Amerika’da klozet için koyacağı yeni standartların temeli olan bir bileşim bu. Olağandışı biçimde düz ve ince çizgili tasarımla maksimum konfor sunuluyor. Rearwash, Comfortwash, Ladywash ve kurutucunun tamamı gümüş renkli şık bir küboid içinde duran bir uzaktan kumanda ile kullanılıyor. Diğer bazı işlevler ve özellikler de konforu ve güvenliği arttırıyor.

Tüm dünyadan gelen ziyaretçiler yeni ürünlerin çeşitliliğinden, atmosferik sunumdan ve en az bunlar kadar önemli olan tüm Duravit ekibinin coşkusundan etkilendi ve Franz Kook’un geleceğe yönelik iyimserliğini paylaştı: “Son iki yıl içinde, çok farklı yönlerde araştırma ve geliştirme çalışmaları yaptık. Konuklarımızın olumlu tepkisi beklentilerimizin çok ötesinde. Bu nedenle geleceğe güvenle bakmak için yeterince sebebimiz var.”

Daha Fazlası


Duravit Design Center


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS