Şikayet

Şirket Dünya Geneli Duravit Design Center

duravit_design_center_940x400.jpg
İstisnai biçim ve içerik… Hornberg’deki yeni Duravit Tasarım Merkezi. Fransız yıldız tasarımcı Philippe Starck’ın tasarımı olan, bir gözlem platformu olarak üzerindeki ayırt edici devasa tuvaletiyle birlikte yamuk biçimli yeni bina Duravit markasını yepyeni bir boyuta taşımaktadır. Şahane bir biçimde sunulan, tek tek tasarlanmış sergi alanları ve altı adet bina içi test banyosu, tüm dünyadan gelen ziyaretçilere ilham verir: Duravit tarafından tasarlanan "Yaşayan Banyolar". Aynı zamanda, Duravit Tasarım Merkezi tüm sıhhi tesisat bayilerini, mimarları ve planlamacıları mıknatıs gibi çeker.
showrooms_ddc_hornberg_karte_540.jpg
(A) Giriş, (B) Resepsiyon, (C) Duravit Shop, (D) Üretim, (E) Banyo + Mobilya, (F) Tuvalet balkona çıkış, (G) Mimari Dünya, (H) Duravit Dünyası, (I) Dinlenme Odası, (J) Nursing Room, (K) Konferans salonu*, (L) Lounge, (M) Referenslar, (N) Test banyolar, (O) Özel gösteri, etkinlik alanı *Halka açık değildir

Uluslararası takdir gören banyo tasarımıyla Duravit eski zamanların kişiliksiz ıslak hücresini bir zindelik cennetine dönüştürmekte büyük bir katkı sağlamıştır. Duravit Tasarım Merkezi aynı zamanda bir zindelik yeridir. Birkaç Duravit banyo klasiğinin ardındaki isim olan Philippe Starck’tan ilham alan Tasarım Merkezi seminerlerinizi ve profesyonel çalıştaylarınızı düzenleyebileceğiniz, banyolarımızı deneyebileceğiniz ve “Yaşayan Banyolar” temalı sergilerimizi görebileceğiniz ideal bir yerdir. Tam anlamıyla çarpıcı bir ortamda: Stuttgart’taki Atelier Brückner ile beraber geliştirilen sergi kavramına 2006 yılında prestijli iF iletişim tasarım ödülü verildi.


Kat 0 - „Şöhretin koridoru“

ddc_floor_1_hall-of-fame_540.jpg
Peki aslında iyi tasarım nedir? Tüm Duravit tasarımcıları cevap verip kendi çalışmalarını sunuyor.

Banyo tasarımında “Onur Listesi”. Ödüllü banyo serileri ve bunların tasarımcıları hakkında lütfen daha fazla bilgiye sahip olun. EOOS, Norman Foster, Frank Huster, Massimo Iosa Ghini, Michael Graves, James Irvine, Phoenix Design, Jochen Schmiddem, Sieger Design ve Philippe Starck.


Kat 1 - „Üretim”
ddc_floor_1-production_540.jpg
Üretime hayranlık: üretim süreci, görüntü, ses ve örnekler gösterilmiştir.

Ham maddeden prosese… Hornberg’den Çin’e… Lavabo nasıl yapılır? Boy dolabı nasıl imal edilir? Masajlı küvet tasarımında neler önemlidir? İşte dünya çapındaki tüm Duravit üretim sahalarında ilginç bir gezinti.


Kat 2 - „Banyo + Mobilya”
ddc_floor_2-bad_und_moebel_540.jpg
Lavabodan lavabo doalbına. Tek parça ürünlerden bir oda konsepti. Duravit vitrifiye ve banyo mobilyasındaki inanılmaz çeşitlilikleri keşfedin.

Kahve servisinden banyo tasarımına… Tek kalemlerden oda kavramına... 1817’den günümüze. Kara Ormandaki bir vitrifiye fabrikasının nasıl büyüyerek uluslararası üne sahip bir kuruluş haline geldiğini öğrenin. Ve bu süreç içinde banyo tarihinin bir bölümünü nasıl yazdığını…


Kat 3 - „Eğitim”
ddc_floor_3-training_540.jpg
Burası, planlamacılar, mimarlar, uzmanlar ve tüm bu benzer hedefleri taşıyanlar için ideal bir nokta.

Ürün eğitiminden banyo planlamaya... Teknik çizimden modele... Duravit ürün serisinin çeşitleri, işlevselliği ve estetiği hakkında daha fazla bilgi edinin. Ve “mega tuvaletin” tepesinden Kara Orman manzarasının tadını çıkarın.


Kat 4 - „Wellness“

ddc_floor_4-wellness_pur_540.jpg

Deneme banyosundan baştan ayağa zindeliğe... Bir Duravit banyonun sağlığınızı ve zindelik hissinizi nasıl desteklediği hakkında da bilgi alın… Bireysel bir ortamda (hayalinizdeki) komple banyoyu tecrübe edin, ürünlerimizi test edin ve “Yaşayan Banyolar“ teriminden ne anladığımızı kendi gözlerinizle görün.


Çalışma Saatleri
P.tesi - Cuma: 08:00 - 18:00
C.tesi: 12:00 - 16:00
Pazarları ve tatil günleri kapalıdır.


Yerimiz

anfahrt_duravit_design_center_hornberg_220x130.jpg
Doğrudan Kara Ormanlar demiryolu güzergahı üzerinde bulunan "Hornberger schießen" kasabasında, Duravit Tasarım Merkezi keşfedilmeyi bekliyor.

Google Maps


Duravit Showroomlar


Dünya Çapında


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS