Şikayet

Şirket Basın Güncel

10. Mar 2015 —

Ürünler

P3 Comforts


Duravit ve Phoenix Design, P3 Comforts komple banyo serisinde tasarımdan ödün vermeden, genç, canlı bir hedef kitle için modern konfor konseptini kullanır.
Tasarım stüdyosu Phoenix Design'ın kurucularından biri olan Tom Schönherr: “Konfor söz konusu olduğunda insanların ihtiyaçları sadece fiziksel özelliklerin çok daha ötesindedir. Duygulara hitap eden ve kullanışlı bir tasarımla banyodaki mahremiyette sakinlik ve güvenlik hissi yaratmak mümkündür.” P3 Comfort için basit geometrik formlar estetik olarak rahatlatıcı olacak biçimde değiştirildi; böylece serinin yaşam ortamımıza doğal olarak uyum göstermesi sağlandı..

Detaylar etkileyici: Lavaboda görsel olarak ıslak alandan ayrı ancak hâlâ uyumlu bütünün bir parçası olan yükseltilmiş batarya banklı banyo gereçleri için geniş bir yüzey sağlar. Geniş küvet neredeyse kenarsız olmasının yanında, en iyi şekilde hareket özgürlüğü sağlamak için mümkün olan en büyük iç hacimle tasarlanmıştır. Özel tasarımı sayesinde istenmeyen ışık yansımaları engellenir. Bir başka kullanışlı özellik ise küvetin su tahliyesini optimize eden ve temizlenmesini kolaylaştıran derinliğidir. Asimetrik lavabo ayrıca ilginç, yaratıcı bir dokunuş katarak, lavabonun solunda veya sağında fazladan kullanım alanı sunar.

Klozet ve bidenin tasarımı lavaboların stiliyle kusursuz biçimde uyumludur. Ekstra genişlik, oturma konforunu fark edilir şekilde arttırır. Bidenin arka tarafı batarya için bolca yer sunarken, ayrıca raf alanı niteliğindedir. Birçok klozet modeli ince kenarlı ve sifon kanalının açık tasarımıyla temizliği kolaylaştırır. Ayrıca asma ve yerden klozetler de SensoWash Slim akıllı kapak ile kombine edilebilir.

İnce kenarlı görünüm ve ön kısmın geniş çapı da küvetin iç hacmini maksimize eder. Küvetin geniş ve belirgin kenarları armatürler, şampuan v.b. için yeterli alan sunar. İsteğe bağlı boyunluk, serinin isminin hakkını vererek, konforlu bir şekilde boynu destekler. Küvete ayrıca, aynı derecede canlandırıcı ve rahatlama sağlayan masaj jetlerini ön plana çıkaran yeni Combi-L gibi bir hidromasaj sistemi eklemek de mümkündür.

Özel duş tekneleri, P3 Comforts serisinin kapsamlı tasarımıyla güzel bir uyum sağlar. Kolay temizlenen çıkış, belirgin çizgileri vurgulayarak yükseltilmiş platforma mükemmel biçimde entegre olur. Open Space B duş kabini ile birlikte ideal duş alanını oluşturur. Duş tekneleri yere sıfır, yarı gömme ya da flat olarak uygulanabilir, destekleyici çerçeveyle veya çerçevesiz olarak kurulabilir. Tasarım, ilave kaplama olmadan B sınıfı kaymazlık sunan yeni DuraSolid A malzemeyle yaratılmıştır. Genel kullanım alanları ve havuz kenarları için bir gereklilik olan bu malzeme sayesinde yüksek düzey güvenlik sağlanmaktadır. Aksesuar olarak bulunabilen duş taburesi, hem konfor sunan bir tasarım objesi hem de oturak ve kullanım alanı görevi görerek, çok yönlülüğüyle yepyeni bir deneyimin kapısını aralamaktadır: otururken duş almak.

press pictures


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS